54ste Batavierenrace
Tussen 8 en 10 mei was het dan weer zover! De inmiddels 54ste editie van de legendarische Batavierenrace. Ook dit jaar zijn we weer met een leger aan Softies vertrokken richting het oosten om deel te nemen aan de grootste estafetteloop ter wereld.
Op vrijdag zijn we in verschillende groepen naar Enschede en Nijmegen vertrokken. De Nijmeegse groep vormde de nachtploeg, die om 21:45 vertrok richting Ulft, waar zij werden afgelost door de ochtendploeg, en waarna ze om half 7 hun lekkere tentje in konden duiken.
De ochtendploeg heeft toen niet stilgezeten, en zijn om 6:15 vertrokken van Ulft richting Barchem, waar de middagploeg ze met smart op stonden te wachten. Met nog een razendsnelle middagetappe zijn we in een totaaltijd van 14 uur, 24 minuten en 57 seconden over de finish gerend op het universiteitsterrein van Enschede. Genoeg voor een prachtige 36ste plek van de 264 deelnemende teams!
Natuurlijk werd er niet alleen maar gerend. Tussen het rennen door werd er op de Softijstandem achter de renner aan gesjeest, zodat deze afgelost kon worden op de wisselplaatsen. Verder heeft een team van vier chauffeurs er feilloos voor gezorgd dat de renners altijd op het juiste moment op de juiste plek stonden!
De Bata zou de Bata niet zijn zonder een spectaculair feest op het einde. Zodoende hebben we lekker een pizza gegeten met de andere SSV’s, waarna we het weekend afsloten met het grootste studentenfestival van Nederland!
De volgende ochtend kwam te vroeg, de tenten moesten weer opgeruimd worden en langzaam vertrok iedereen naar het lekkere bedje thuis. Ook de tandem begon weer aan zijn lange prachtrit richting Utrecht. Wat een weekend en wat een prestaties!! En wie weet, volgend jaar nog sneller??
